עיצוב בתים

עיצוב בתים הוא עולם ומלואו. לא מדובר בעוד מקצוע איזוטרי אותו יכול ללמוד כל הדיוט, ומקצוע עיצוב בתים ומקצועות נוספים הקשורים לענפי עיצוב פנים הפכו לאחד מהמקצועות האמנותיים המבוקשים ביותר נכון לעת כתיבת מאמר זה. עם עליית רמת החיים הממוצעת בעשור האחרון ופריחת ענף הנדל"ן עלתה גם המודעות לחשיבות שבעיצוב חלל הפנים של כל בית והביקוש לשירותי עיצוב בתים החל להופיע.

ישנם מספר מקרים בהם עולה הצורך לשירות עיצוב בתים:

1. רכישת בית – רכשנו בית או דירה חדשה וכחלק מתהליך הרכישה נרצה לערוך שינויים בעיצוב הבית בחללו הפנימי. היעזרות בשירות עיצוב בתים מקצועי עוד בשלב תכנון השיפוץ והעיצוב מחדש של הבית החדש יכול לחסוך לנו עלויות עיצוב ושיפוץ רבות הכרוכות בביצוע שיפוץ במועד מאוחר יותר ממעמד הכניסה לבית.
2. שיפוצים ושינויים בבית הקיים – לא חובה לרכוש בית חדש בכדי להיעזר בשירותי עיצוב בתים. בכל עת בה נחפוץ נוכל לשכור את שירותי של מעצב פנים מוכשר שיגיע לביתנו, יישמע את דעותינו בדבר החזון האישי שלנו לגבי האופן בו נרצה לראות את ביתנו מעוצב ויחד עם ניסיונו וכישרונו האישי ינסח ויאייר תוכנית מפורטת לעיצוב הבית הכוללת ירידה לפרטי פרטים לרבות הכלים הסניטריים שיש לרכוש, צבע הקירות וסוג הקרמיקה בה יש להשתמש בחדר האמבטיה.
3. מוכרים את הבית – מדוע לעצב את הבית בטרם מכירתו? התשובה היא פשוטה – העלאת ערך. בעזרתם של מעצבי בתים מקצועיים השקעה בגובה עשרות שקלים בודדים בעלויות שכר עבודה וחומרים לשיפוץ יכולה להעלות את ערך הנכס למכירה לעתים אף במאות אלפי שקלים.
4. השבחת נכסים – סוחרי נדל"ן רבים נכנסו לשוק עם פריחת שוק הנדל"ן בשנים האחרונות. רבים מהם פועלים לרכוש נכסים במחירי מציאה אותם הם משפצים ומעצבים מחדש ולאחר מכן מעמידים את הנכס למכירה מחדש במחיר גבוה בעשרות אחוזים מעלות ההשקעה כולה. אחד מהגורמים בהם יש להיעזר כחלק מתהליך השבחת הנכס הוא שירות עיצוב בתים.

אמנם רשימה חלקית, אך בהחלט כזו המעידה על היתרונות הגלומים בשכירת שירותי עיצוב בתים במצבים שונים