ריצוף חוץ – אבן

אבן או שיש עבור ריצוף חוץ – כל האפשרויות פתוחות

ריצוף החלקים המקיפים את הבית הוא אולי אחת מן הבחירות האסתטיות החשובות ביותר שצריך לעשות כאשר מתכננים את עיצוב המבנה. ההחלטה על רכישת אבן לריצוף חוץ תשפיע על האופן שבו יוכלו אזורים אלו לשמש אתכם ביום יום, ובנוסף לכך זהו "חלון הראווה" של הבית שלכם אשר משפיע על הרושם הראשוני שמקבל כל מי שמגיע לביקור. מסיבה זו חשוב להשקיע מחשבה רבה בבחירת סוג הריצוף המתאים.

ריצוף חוץ – בחירת האבן המתאימה ביותר

בחירת אבן לריצוף חוץ צריכה להיעשות בצורה שתשתלב באופן ההרמוני ביותר שניתן עם שאר החומרים הדומיננטיים בעיצוב הבית שלכם. בראש ובראשונה צריך סוג האבן להשתלב עם מראה הקירות החיצוניים של המבנה, כיוון שאיתם ייווצר הדיאלוג העיצובי העיקרי. אך גם מה שקורה בתוך הבית צריך להדהד מבחינה עיצובית בריצוף החוץ. בעיקר צריך לתת תשומת לב לסוג הריצוף וחיפוי הקיר ששולט באזורים כמו מבואות וחדרי אירוח, שבהם ישהו אלו שבאים מן החוץ רוב הזמן. באופן אידיאלי צריכה אבן לריצוף חוץ להיראות כאילו נבחרה באותו זמן יחד עם ריצוף הפנים, כך שהחצר או הכניסה לבית יוצרים אלמנט המשכי לחלל הפנימי של הבית. גם בריקים יכולים לשמש כחומר גלם לריצוף חוץ http://www.avneyesod.com/%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%A7%D7%99%D7%9D/%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%A7%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%90%D7%91%D7%9F-%D7%98%D7%91%D7%A2%D7%99%D7%AA/

סוגים רבים של אבנים משמשים לריצוף חוץ, ולכל אחד מהם יש מאפיינים שמייחדים אותו לשימושים שונים. כל סוג של אבן לריצוף חוץ מתאפיין בצבעוניות משלו, בטקסטורה ותחושה ייחודית שהוא נותן, וגם בתכונות טכניות אופייניות כמו רמת השחיקה, קלות או קושי הניקוי, בידוד חוץ וכדומה. לדוגמא, ישנם סוגים של אבנים כגון בזלת, אשר בקיץ יכולות להתחמם בצורה משמעותית. ריצוף חוץ בבזלת יתאים לכן בעיקר במקרים בהם המשטח המרוצף אינו חשוף לשמש או אינו מיועד לפעילות שוטפת.

לאתר של חברת אבן בראשית

http://www.evenbereshit.co.il/home/artdetails.aspx?mCatID=59&artID=58

ריצוף חוץ בבתים – שיקולים עיצוביים

מלבד שיקולים פרקטיים כגון אלו יש כמובן חשיבות עיקרית לשיקולים העיצוביים של אבן לריצוף חוץ. סקאלת הצבעים של סוגי האבן השונים יכולה להיות רחבה מאוד, ולכל בית אפשר למצוא את הצבעוניות שתתאים לו בצורה אופטימלית. ישנם סוגי אבן שניתן למצוא בעיקר בצבעים ממשפחת החומים והאפורים, ומנגד אבנים כמו גרניט או צפחה שמרחיבים את טווח הצבעים האפשרי גם לגוונים של אדומים, כחולים ועוד.

לעמוד הבית : ריצוף אבן

Leave a Reply