השוואת פרקטים

פרקטים
יותר ויותר בעלי נכסים ודירות פרטיות כמו גם בעלי משרדים בשנים האחרונות החליטו לעבור ולעצב את החלל שלהם מחדש. אחד האלמנטים העיצוביים המרשימים והפופולאריים ביותר בשנים האחרונות היא רצפת הפרט. פרקטים שבעבר אפיינו רק את ארצות אירופה הקרות ואת ארצות הברית, הפכו כמעט למצרך חובה בארסנל העיצובי של מעצבי פנים ואדריכלים רבים. במידה ואתם מעוניינים לשדרג את חלל המגורים שלכם, אנחנו מזמינים אתכם לשקול את האפשרות המצוינת הזו.

פרקט למינציה, הזול ופופולארי
רוב העבודות הפרקט בישראל הוא עבור פרקט למינציה. לא מדובר על פרקט עץ בשום צורה. מדובר בלוח HDF (סוג של קרטון דחוס מאוד)  שעליו בודבק הדפס דמוי עץ ועליו כיסוי פלסטיק שקוף. הכיסוי השקוף הזה נתן לסוג הריצוף הזה את שמו – למינציה. מדובר על סוג זול יותרשל פרקטים ולעתים ריצוף של חדר שלם יכול להגיע לאלף שקל בלבד, פלוס מינוס. עם זאת, ניתן בקלות לראות כי לא מדובר על עץ אמיתי. חשוב לציין כי עם ההתקדמויות הטכנולוגיות בתחום, לפעמים הלמינציה המודרנית מזכירה יותר ויותר עץ טבעי. הטכניקה מאפשרת יצירה של הדפסים שלא רק נראים כמו עץ אלא גם מרגישים כמו עץ. כמובן זה תלוי בעיקר בחברה ובאיכות הפרקט.

אז איך מחליטים?
ההתלבטות בין פרקטים עץ ללמינציה היא התלבטות מוכרת וקשה מאוד. מצד אחד צריך להתחשב במחיר במגבלות התקציב ומצד שני בצרכים שלכם, בעתיד וכיו"ב. המחיר של פרקט למינציה הוא בדרך כלל נמוך יותר מפרקט עץ טבעי. יתרון נוסף של למינציה טמון בעובדה שמדובר על סוג ריצוף שלא משנה איזה גוון אתה תבחר או איזה דמוי עץ אתה אוהב המחיר נשאר אותו מחיר לאומת הפרקט עץ טבעי שכל סוג עץ יש לו מחיר שונה.

כמה זה עולה לנו?
באופן גורף פרקטים מעץ טבעי יהיו קצת יותר יקרים מלמינציה. פרקט למינציה נע בין 50-120 ₪ עבור מטר מרובע בעוד שעץ טבעי המחיר לפרקט עץ טבעי מתחיל מ200 ₪ עבור מטר מרובע אבל יכול להגיע גם ל500 ₪ למ"ר.
לכל סוג פרקט שתבחרו למינציה או עץ טבעי יש להוסיף את עלות עבודה איכותית, עלות של פנלים וחומרים נלווים שונים (ספוג מתחת לפרקט-ספי חיבור) .

הפרקט מעץ טבעי בניגוד לפרקט למינציה נותן תחושה הרבה יותר נעימה וגם מבודד יותר מפני חום/קור. כל ה"סיפורים" על פרקט עץ שמצריך יותר תחזוקה הם רק "הגדות" הפרקט עץ טבעי מצריך בדיוק אותה תחזוקה כמו לפרקט למינציה. מנקים עם שואב אבק ושמרטוט לח. מדי פעם (פעם או פעמיים בשנה לפי הצורך)  אפשר להחזיר ברק לפרקט עץ או למינציה ע"י מריחה של חומר פוליש.
בקשר לשריטות חשוב להגן את הפרקט מפני שריטות לא משנה אם זה פרקט עץ או למינציה ע"י הגנות שמדביקים מתחת לרהיטים ומונעים נזקים כאשר גוררים ריהוט על הפרקט.

כאשר בוחרים בפרקט למינציה צריך לקחת בחשבון שהפרקט למינציה הוא הרבה יותר רגיש למים ולחות לאומת הפרקט עץ וזאת מכיוון שהHDF שממנו עשוי הפרקט למינציה הוא חומר שסופג מים ונוטה להתנפח כאשר יש מגע עם מים
. – לעוד מידע ופרטים ביקרו באתר http://www.iroko.co.il

Leave a Reply