עיצוב פנים של בתים פרטיים

עיצוב בתים פרטיים – עיצוב פנים לבתים

בניינים רבים במרכז הארץ  עוברים בימים אלו ממש טיפולי "מייקאובר" שנועדו לחזק את יסודות אותם מבנים, שרובם ישנים, ולשפר את צורתם החיצונית והמוזנחת. בשל מגמה זו דיירים רבים שביתם עובר שיפוץ חיצוני פונים למשרדי עיצוב פנים במטרה להשלים את מלאכת השיפוץ והעיצוב גם לחלל הדירה הפנימי בו הם חיים. עיצוב פנים של דירה תל אביבית דורש התייחסות מיוחדת למספר גורמים כגון: הצורך לתת מענה לצורכי המרחב ושמירה על פרטיות הדיירים בדירה. בנוסף לכך אתגר נוסף בו נתקלים מעצבי פנים של דירות תל אביביות הינו הגודל הקטן יחסית איתם עליהם לעבוד.
אחד המאפיינים השייכים לתושבי תל אביב הינו המרדף אחר הנוחות. לכן, יש לשים דגש נרחב לתכנון עיצוב הפנים בצורה מרווחת תוך התחשבות ומתן דגש לשמירה על שטח חללים פתוחים בדירה. בדירות המוגדרות כדירות מחולקות בתל אביב חשוב מאוד לתת דגש בשלב עיצוב הפנים לכל הקשור לאוורור נכון של הדירה תוך התחשבות לכיווני האוויר. כפי שהוזכר, גודלן של מרבית הדירות הישנות בתל אביב הינו קטן יחסית, לכן מומלץ לאחד בעומק חלל מסוים יותר מאזור אחד, לדוגמא איחוד המטבח והסלון למרחב אחד וגדול. עיצוב פנים נכון יכיל בתכנונו פירוט רב בכל הקשור לצבעוניות הדירה, בשל אופייה העירוני של תל אביב המאפיין ערים גדולות רבות (כגון: ניו יורק) ניתן להעביר תחושה של הימצאות בסביבה טבעית על ידי שילוב של צבעוניות הקירות ביחד עם צמחייה ירוקה המשתלבת בחלל הדירה כחלק בלתי נפרד מהמרחב.
שימוש נרחב בגומחות (לשימוש: ספריה, מדפים) יכול לעזור למעצב הפנים להתגבר על קושי המרחב ולנצל טוב יותר את החלל הקיים בדירה. תכנון פרטני יאפשר לנצל את שטח הדירה במיטבו. עיצוב פנים יכיל בתוכו בחירת חומרים בעלי מרקם אשר ישמור על אופי הדירה הרצוי וכמובן ישלב גופים דקורטיביים שונים בחלל הדירה כגון: שנדלירים בתקרת הסלון.
שילוב עיקרי שיש לשקול הינו מיקומם של פריטי נגרות מיועדים שתוכננו ליצור התאמה עם העיצוב המחודש של הבית. שזירת תכני חומר וצורה ייחודים תהפוך כל דירה ליצירת אמנות של ממש שמעבירה תחושה נעימה ורגועה לדיירים המתגוררים בה.

 

לאתר של עיצוב בתים פרטיים בצפון – ויקטוריה קרייס

 

 

Leave a Reply