בחירת קבלן שיפוצים לתהליך שיפוץ

יש הטוענים כי קבלני שיפוצים איכותיים הם כאלה שמקבלים את עבודותיהם רק מפה לאוזן, משמע המלצות של לקוחות מרוצים. תחום השיפוצים כמו תחומים רבים נוספים הוא תחום פרוץ היות ולא נדרשת הסמכה מיוחדת על מנת להיות שיפוצניק, וכל מי שיודע להתעסק עם חומרי בניה ויש לו ידיים טובות יכול להקים עסק לשיפוצים. היות וזה המצב, רבים מהישראלים אוהבים לבחור את השיפוצניקים שלהם על פי המלצות ממשפחה וחברים וזאת לאחר שיפוץ מוצלח שהם עשו בביתם.

 

בכל עיר גדולה בארץ יש עשרות רבות של קבלני שיפוצים המתחרים זה מול זה בקרב על הלקוחות. יש שיפוצניקים הנעזרים בפרסום ברשת האינטרנט ובקישורים הממומנים של גוגל, ויש שיפוצניקים שמשתמשים עדיין בפליירים ובאמצעי פרסום פרימיטיביים. כאמור, שיפוצניק טוב מקבל עבודה מהמלצות של לקוחות, אך הוא תמיד ירצה להגדיל את מערך הלקוחות שלו ולנסות לגייס לקוחות פוטנציאלים נוספים באמצעות שיווק.

בחירת קבלן השיפוצים 

באם אתם מתכוונים לערוך שיפוצים בבית, באם זה בסלון, בחדר השינה, בשירותים או במטבח מומלץ שלבחור את קבלן השיפוצים אך ורק על פי המלצות של משפחה וחברים. היום אי אפשר לדעת את הטיב והמקצועיות בעבודה של שיפוצניק מבלי לקבל ביקורת בונה ההכרחית עוד בטרם ביצוע עבודות השיפוץ. מומלץ לא להיות שפני הניסיונות של שיפוצניקים מתחילים ולבחור בשיפוצניק ותיק, גם אם מדובר בתוספת של כמה אלפי שקלים.

ההסכם  עם קבלן השיפוצים 

בסגירת הסכם עם קבלן שיפוצים וודאו כי בידכם יש הסכם כתוב. ציינו בהסכם תאריך אחרון לסיום העבודה ומומלץ לסגור על קנס כספי באם השיפוצניקים חורגים מתאריך סיום העבודה. כמו כן, סכמו מראש את המחיר בכתב ואת אופן התשלום. באם בחרתם לעשות מספר תשלומים ציינו גם את אופן הסדרת התשלומים על הכתוב. גם אם מדובר בשיפוצניק שקיבלתם עליו עשרות מחמאות וביקורות טובות מומלץ שיהיה בידכם הסכם שכזה חתום על ידי קבלן השיפוצים.

 

Leave a Reply